F1 Pharma sponsorem Małopolskiej Nocy Naukowców!

25 września br. na terenie Life Science Parku już po raz kolejny odbyła się Małopolska Noc Naukowców.

W tę niezwykłą noc, organizowaną pod hasłem „Było sobie życie w Parku Life Science”, Park  gościł miłośników nauki. Przybyli mali i duzi a każdy znalazł coś do siebie.

Dzieci w wieku przedszkolnym wzięły udział w eksperymentach i doświadczeniach zorganizowanych przez naukowe Przedszkole JCI. Młodzież poznawała tajniki przetwarzania żywności w trakcie warsztatów prowadzonych przez pracowników Katedry Chłodnictwa i Koncentratów Spożywczych Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego. W kąciku przyrodnika można było podziwiać ledwo widoczny gołym okiem mikro świat owadów i mrówek. Chętni mogli posłuchać wykładu dr. Macieja Szaleńca z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN na temat enzymów, sprawdzić na czym polega biofeedback, a także przetestować Torqway, pojazd do ćwiczeń napędzany siłą mięśni rąk. Atrakcją dla uczestników była także wycieczka po Life Science Parku, w trakcie której mogli przyjrzeć się bliżej miejscu, w którym na co dzień rozwijane są nauki przyrodnicze.

Małopolską Noc Naukowców w Life Science Parku, jak co roku zorganizowana została przez krakowski Klaster Life Science we współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji.

Więcej na temat wydarzenia na: http://nocnaukowcow.malopolska.pl